W13 izrādījās ārkārtīgi atkarīgs no vēja

Autore: work
Pēdējās Bahreinas dienas izvērtās diezgan vējainas, kas ietekmēja pilotus un viņu automašīnas. Izrādījās, ka daudzsološais W13 sacīkšu auto, kuram daži eksperti prognozēja uzvaru šajā čempionātā, izrādījās vairāk nekā citi atkarīgi no laikapstākļiem. Kāpēc tas notika, sacīja šeihs Salmans Al-Khalifa, kuram šis modelis pieder.
Dažādām automašīnām ir atšķirīgs dizains, un tāpēc katra no ugunsbumbām reaģē uz asām vēja brāzmām savā veidā. Tomēr spēcīgais vējš neatstāj pozitīvu ietekmi uz nevienu sacīkšu automašīnu. W13 gadījumā modelis pagriezienos saņēma spēcīgu virsbūves sasvēršanos, kas, protams, ietekmēja tā vadāmību.

Šeihs sacīja, ka inženieri šo problēmu saista ar šauriem sānu pontoniem, kas var darboties kā bura un izraisīt kupejas destabilizāciju sacīkšu trasē. Tajā pašā laikā sacensību laikā šo problēmu nevar atrisināt ar vienu pirkstu šķipsnu.
Kā tik nopietnas automašīnas dizaineri varēja nepamanīt šo problēmu, nav skaidrs. Galu galā katram transportlīdzeklim projektēšanas procesā tiek veikta sarežģīta vēja kameras pārbaude, kā arī apjomīgi aprēķini.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/


    2019 © BESTNEWSLV-GROUP Powered by DLE